Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Dzień Dziecka w Sycowicach

Międzynarodowy Dzień Dziecka

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Międzynarodowy Dzień Dziecka czyli Święto Dzieci, obchodzony jest w krajach słowiańskich w dniu 1 czerwca począwszy od roku 1952. W innych krajach święto Dzieci przypada na 20 listopada i obchodzone jest jako Dzień Praw Dziecka, a data jest upamiętnieniem uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka z roku 1989. Nie znaczy to jednak, że dziecięce święto nie było znane wcześniej.

Dzień w kalendarzu poświęcony dzieciom miał uświadamiać i przypominać, że dziecko nie jest przedmiotem, ma prawo do życia, ochrony i pomocy gwarantowanej Deklaracją Praw Dziecka.

Każdy z nas czuje się dzieckiem, ale szczególną troską w tym dniu otaczamy dzieci najmłodsze, dla których organizowane są różne atrakcje. W Sycowicach dzięki opiekunce świetlicy Pani Elżbiecie Wereszczyńskiej i pozyskanym przez nią sponsorom takim jak NETTO w Krośnie Odrzańskim i masarnia Pana Dubika również z Krosna Odrzańskiego, a także MGOK w Czerwieńsku, zorganizowane zostało miłe, popołudniowe spotkanie dzieci najmłodszych i nieco starszych, w którym uczestniczyli wraz z rodzicami, nie tylko podopieczni świetlicy.

Były zabawy i tańce, a także gry sprawnościowe nagradzane przez Panią Elżbietę różnymi drobiazgami. Był również poczęstunek na który składały się gotowane i pieczone kiełbaski, ciastka i cukierki, a także pyszne napoje. W imieniu swoim, a także Rady Sołeckiej chciałbym podziękować Pani Eli za bezinteresowny trud wkładany w wychowanie sycowickich dzieci. Wszyscy widzimy i doceniamy Jej zaangażowanie i jesteśmy za nie bardzo wdzięczni.

Cezary Woch

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Jeden komentarz do artykułu “Dzień Dziecka w Sycowicach”

  1. karol

    mi sie podoba ze dzieciaki dobrze bawia na takich zabawach

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.