Na placu zabaw w Sycowicach
źródło zdjęcia: Cezary Woch
Chociaż plac zabaw w Sycowicach jest oblegany przez maluchów już od kilku tygodni, młode mamy zaproponowały „oficjalne” jego otwarcie, ale właściwie głównie po to aby spotkać się razem, nacieszyć widokiem rozradowanych dzieci i wspólnie pogrillować.
Była to też okazja do wykoszenia traw, zrobienia porządków włącznie z ustawieniem i pomalowaniem ławek i pogospodarowania „na swoim”, bowiem postawienie zestawu zabawowego wzmogło poczucie własności i troski o jak najlepszy stan wszystkich urządzeń.
Wszystkie maluchy stawiły się w komplecie prześcigając się wzajemnie w „wypróbowywaniu” możliwości wszystkich zabawek. Ich mamy z kolei przygotowały różne konkurencje w których nie było przegranych, a lizaki, cukierki i czekoladki, były wystarczającą nagrodą dla „zwycięzców”.
Później maluchy zaproszone zostały do „starej stodoły”, w której na pięknie nakrytym stole królowała grillowania kiełbaska, napoje i inne uwielbiane przez dzieci „różności”. Radości dzieci z dopiero co urządzonego placu zabaw nie warto opisywać, wystarczy zobaczyć ją na załączonych zdjęciach.
Po części „oficjalnej” i odprowadzeniu dzieci do domu, organizatorzy pogawędzili przy piwie, grillowanym boczku, kiełbasce, kaszance i skrzydełkach. Była to kolejna okazja do wspólnego integracyjnego spotkania sąsiadów.
Mieszkańcy Sycowic składają serdeczne podziękowanie Radzie Miejskiej i Burmistrzowi Czerwieńska za znalezienie środków finansowych na urządzenie placu zabaw. Ze swoje strony deklarują w ciągu najbliższych lat dalszą jego rozbudowę, przy wykorzystaniu Funduszu Sołeckiego.
Sycowicka Agencja Informacyjna
Tagi: Sycowice
Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.