Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Wielkanoc

źródło zdjęcia: darmowe obrazy

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wielkanoc określana jest mianem Paschy, Zmartwychwstania Chrystusowego, ale też Zmartwychwstaniem Pańskim lub Paschą Chrystusową. W polskim zwyczaju, w Niedzielę Wielkanocną po porannej rezurekcji rodzina zasiada do uroczystego śniadania wielkanocnego, które rozpoczyna się składaniem życzeń wielkanocnych i dzieleniem się święconką z koszyczka. Na stołach pojawia się biały barszczyk, znajdują się jajka i pachnące prawdziwym dymem wędliny do których obowiązkowo musi być specjalnie przyrządzony chrzan albo ćwikła. Wielkanocne baby, mazurki i inne pyszności dopełniają bogactwa świątecznego stołu.
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja”.

Cezary Woch

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

2 komentarze do artykułu “Wielkanoc”

 1. Anka

  Ja po lekturze, tych życzeń serdecznych,prawdą zapisanych, dodam słowa ciepłe-Niech Chrystus Zmartwychwstały niesie WAM Kochani zdrowie,radość,szczęście.Niech buduję wiarą,że warto się uśmiechać,mieć szacunek dla Każdego Człowieka.
  Dziękuję,że mogę tu udostępniać swoje wiersze.
  Czarku, Tobie życzę dalszej radości z zarządzania,tak malowniczą miejscowością,pełną dobrych Ludzi.
  Radosnych Świąt Wielkanocnych – niech brzmią życzenia,które połączą dwa końce Polski -Mazowsze miasto moje rodzinne Radom z Waszą piękną Ziemią Lubuską-Sycowicami.
  Dodam słowa piosenki. Ona, popłynie daleko.Pozdrawiam serdecznie Anka.
  https://www.youtube.com/watch?v=4y4fXxd4vX4

 2. Anka

  Dzisiaj drugi Dzień Wielkanocy dodam do życzeń mój wiersz świąteczny.Pozdrawiam serdecznie.Anka
  http://www.przeglad.ca/wielkanocnie-anna-lecka/

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.