Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Dzień dziecka w Sycowicach

źródło zdjęcia: Wioletta Pałucka

W dniu 31 maja b.r. w godzinach popołudniowych na Placu Zabaw w Sycowicach odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Impreza była zorganizowana przez Świetlicę Wiejską i Radę Sołecką, dla wszystkich dzieci. Uczestniczyło ponad 60 osób.

Po powitaniu i złożeniu życzeń dzieciom rozpoczęła się zabawa. Rozegrane zostały konkursy sprawnościowe w różnych kategoriach wiekowych. Wszystkie konkursy nagradzane były drobnymi upominkami lub słodyczami.

Miejscowe cheerleaderki pokazały kilka układów tanecznych, dopingujących dzieci do rywalizacji sportowej. Można było potańczyć, młode tancerki zachęcały dzieci do tańca.

Dużą atrakcją dla dzieci było zrobienie tatuażu przez panią Joannę, jej stoisko było oblegane. Niektórzy rekordziści zdołali sobie zrobić nawet 3-4 tatuaże.

Niespodzianką dla dzieci była wizyta strażaków, z zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej w Sycowicach. Dzieci mogły zwiedzić wóz strażacki, przymierzyć hełm. Strażacy zaprezentowali rozwinięcie sprzętu gaśniczego tj podanie wody na źródło ognia ( na sucho).

Nie zabrakło tradycyjnego poczęstunku – kiełbasek z grilla, były też lody i słodycze. Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały drobne prezenty, które sprawiły im wielka radość.

Dziękujemy p. Joannie Ruszczyńskiej, p. Joannie Pikosz oraz Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sycowicach.

Rada Sołecka i Świetlica Wiejska

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Jeden komentarz do artykułu “Dzień dziecka w Sycowicach”

  1. Cezary

    Bardzo ładne zdjęcie zrobione w układzie „w starym stylu”. Po latach dzisiejsze dziesięciolatki będą wspominały jak to było i kto stał obok nich… . Nie będzie to łatwe, bo u niektórych pojawią się wąsy i broda, a niektórzy /niektóre/ mocno przybiorą na wadze… 🙂 . Ale jak to życiu… 🙂 . Wielkie dzięki dla Pani Eli i dziewczyn z nowej Rady Sołeckiej. Zadymiary pochowały się po kątach i tak ma być! Nareszcie może będzie normalnie! I jeszcze miła zapowiedź. Wraz z Radą Sołecką postanowiliśmy zaprosić do Sycowic wesołe miasteczko. Specjalnie dla dzieci będzie ustawiony kolorowy zamek, zjeżdżalnia, piękne rancho z różnymi atrakcjami, będą gry, zabawy i konkursy sportowe, przeogromne mydlane bańki, kolorowe tatuaże, cukrowa wata, popcorn i masa innych atrakcji. Rzecz będzie miała miejsce w dniu 29 lipca 2017 roku w godzinach od 16 tej do 19 tej. Proponuję potraktowanie tego jako pikniku rodzinnego z grilowaniem, muzyką i wspólnym biesiadowaniem. Dlaczego taki termin? Niestety od nas niezależny ponieważ jesteśmy uzależnieni od „mocy przerobowych” Firmy która spotkanie przygotuje.Szczegóły w między czasie.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.