Drukuj artykuł Drukuj artykuł

III Dzień Seniora w Sycowicach

źródło zdjęcia: Cezary Woch

W ubiegły piątek spotkaliśmy się w świetlicy w Sycowicach na trzecim z kolei Dniu Seniora. W towarzystwie najbliższych rodzin licznie przybyli nasi najstarsi mieszkańcy. Byli obecni również mieszkańcy w średnim wieku i spora grupka dzieci. Zaproszeni zostali wszyscy, ale na spotkanie przyszedł ten kto mógł i chciał. Mieliśmy też miłych gości: przybył zaproszony jak co roku nasz proboszcz ks. Jerzy Krauze i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Będowa Pani Janka Wróblewska.
Dni Seniora są organizowane po to aby, podkreślić rolę najstarszych mieszkańców w tworzeniu naszego wspólnego dobra i wykazać im, że pomimo zakończenia przez nich okresu działalności zawodowej są w dalszym ciągu szanowanymi i potrzebnymi członkami naszej społeczności.
Spotkanie uświetnił występ sporej grupy dzieci przygotowanych przez Panią Elę Wereszczyńską, które nagrodzone zostały przez seniorów gromkimi brawami i słodyczami. W drugiej już „nieoficjalnej” części spotkania organizatorzy zaprosili wszystkich na poczęstunek w skład którego wchodził między innymi sponsorowany gulasz po węgiersku z wrzosówki /jagnięcina/. Potrawa ta dotychczas nieznana w Sycowicach smakowała wszystkim, a niektórzy prosili jeszcze o dokładkę…. .
Organizatorzy dołożyli starań aby wszyscy goście byli należycie uhonorowani i zadowoleni ze spotkania. Było ono możliwe dzięki zaangażowaniu Pani Eli Wereszczyńskiej, Pani Anny Grzyb która przygotowała smaczne potrawy w swojej kuchni oraz ogromu pracy którą włożyły Panie: Violetta Pałucka, Karolina Krzemińska i Edyta Danielewicz. Bardzo im za to dziękuję. Dziękuję również wszystkim darczyńcom bez których wsparcia spotkanie byłoby bardzo utrudnione, Do zobaczenia za rok na IV Dniach Seniora w Sycowicach.

Cezary Woch

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

3 komentarze do artykułu “III Dzień Seniora w Sycowicach”

 1. Janek

  Dzięki zaangażowaniu Sołtysa i nowej Rady Sołeckiej spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze z pysznym poczęstunkiem. Miałem okazję spotkać przyjaciół z dawnych lat i powspominać stare dzieje.

 2. Ala

  Dziękuję że mogłam uczestniczyć w tak fajnym spotkaniu jak Dzień Seniora.Na spotkanie przybyłam z moim tatą Edwardem Gąsiewskim który skończył w tym roku 95 lat.
  Bardzo się cieszę że w Sycowicach jest tak dużo wspaniałych ludzi którzy pamiętają o starszych mieszkańcach.Uroczystość była bardzo miła , dzieci recytowały wierszyki,jedzenie było bardzo smaczne,zwłaszcza gulasz i pierogi.Na koniec dostaliśmy prezenciki,serduszka-podziękowanie za przybycie.

 3. mic

  Jeszcze trochę , to i Cezary będzie SENIOREM 🙂 . Gratuluję pomysłu i poświęcenia się dla starszych ludzi.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.