Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Żubry na wiosnę!

Żubry na wiosnę

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Kilka dni temu w Sycowicach miała miejsce ministerialna wizyta naukowców monitorujących budowę zagrody dla żubrów.

Specjaliści z ogromną uwagą przyglądali się postępowi prac i praktycznie każdy z nich przedstawiał własne propozycje zmierzające do osiągnięcia jak największego dobrostanu naszych nowych, czworonożnych mieszkańców Sycowic.

Z ogromną troską rozważali najdrobniejsze elementy zagrody, ogrodzenia, kształtu i funkcjonowania paśników, a także funkcjonalność zagrody adaptacyjnej. Omawiano kwestię dróg dojazdowych dla turystów, parkingu, bazy campingowej, sanitariatów itp.

Po wprowadzeniu wszystkich proponowanych zmian na początku marca 2012 roku ponownie przyjadą, aby ocenić wprowadzenie w życie wszystkich zgłoszonych propozycji.

Jeśli zima nie przeszkodzi w realizacji dodatkowych propozycji, żubry przyjadą na wiosnę.

Cezary Woch

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Jeden komentarz do artykułu “Żubry na wiosnę!”

  1. Paweł

    Świetna robota i inicjatywa miejmy nadzieje że ta inwestycja postawi Sycowice na nogi pod względem turystyki jak i władze gminy zmusi na działania za Odrą.
    3 kciuki by na wiosnę dotarły tam zacne okazy Żubrów .

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.