Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Święto Trzech Króli w kościele w Sycowicach

Święto Trzech Króli w kościele

źródło zdjęcia: Elżbieta Wereszczyńska

Tradycją staje się już, że w Święto Trzech Króli podopieczni świetlicy wiejskiej prezentują przedstawienie jasełkowe w kościele w Sycowicach.

Z dużym zaangażowaniem i zapałem dzieci i młodzież przygotowały przedstawienie bożonarodzeniowe „opowiadając” historię narodzin Jezusa, przeplatając je licznymi kolędami.

Jasełka w kościele nabierają szczególnego znaczenia, gdyż sceneria kościelna, ustrojone choinki, szopka, podkreślają podniosły nastrój tego wydarzenia, a akompaniament muzyki organowej i śpiew w wykonaniu Pani Magdy Szalpuk dodaje blasku.

Mali i duzi aktorzy wcielili się w role Józefa i Maryi, Aniołków, Gwiazdek, Pasterzy, Królów i Dzieci. Poprzez dziecięcą naturalność i swobodę doskonale wprowadzili w świąteczny nastrój licznie zgromadzonych ludzi.

Uroczystą atmosferę Jasełek dopełniło wspólne kolędowanie.

Na zakończenie Proboszcz Ks. Jerzy Krauze przekazał ciepłe słowa podziękowania i słodki upominek, dzieciom i opiekunce.

Elżbieta Wereszczyńska

Tagi:

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.