Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Święto Plonów 2012

Święto Plonów 2012

źródło zdjęcia: Jolanta Matuszkiewicz

Zapraszamy na Święto Plonów2012
25 sierpnia, Laski

Tradycja i nowoczesność – tak najkrócej można scharakteryzować uroczystości dożynkowe odbywające się w gminie Czerwieńsk. Tradycja, bo składamy hołd ciężkiej rolniczej doli i nowoczesność, gdyż wskazujemy nowe trendy i możliwości rozwoju. W naszej gminie, dożynki, to także czas pogłębienia współpracy transgranicznej z naszymi przyjaciółmi z gminy Drebkau w Niemczech. Doroczny turniej gmin partnerskich ma w roku bieżącym już trzynastą edycję, a zainteresowanie udziałem w turnieju z roku na rok rośnie. Nic dziwnego. Organizator – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury za każdym razem zaskakuje pomysłowością w opracowaniu konkurencji turniejowych. Były już rzuty cepem, kapustą i… teściową. Było bicie piany, toczenie opon, cięcie drzewa i wbijanie gwoździ. W tym roku uczestnicy turnieju będą musieli wykazać się nie tylko tężyzną, siłą i sprytem, ale również zmysłem artystycznym. Tworzone będą makiety zagród rolniczych na miarę XXI wieku oraz plakaty promujące współpracę polsko – niemiecką. Nie zabraknie jednak konkurencji sportowych, a wśród nich: slalom cebulowy, szukanie igły w stogu siana, rzut beczką (dla panów) i rzut wałkiem (dla pań). Gospodynie wiejskie będą też musiały wziąć… byka za rogi.

Obok zmagań turniejowych zaproponujemy wiele gier i zabaw indywidualnych. Rozstrzygniemy też konkursy i wręczymy nagrody za najpiękniejsze wieńce dożynkowe, najpiękniejsze posesje oraz najsmaczniejsze ciasta.

Oczywiście nie zabraknie występów naszej uzdolnionej młodzieży oraz zespołów śpiewaczych i formacji artystycznych działających bardzo aktywnie w strukturach MGOK-u. Gościnnie wystąpi zespół Fajna Ferajna z Wiechlic – zdobywcy Grand Prix tegorocznego Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku.

Zaprezentujemy też debiutujący na rynku muzycznym Boys Band Biscuit, a gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół The Postman – polscy beatlesi.

Wytrwałych zaprosimy do wspólnej zabawy z zespołem Power 64 i DJ-em Rychem.

Tego dnia w Laskach trzeba po prostu być!
Serdecznie zapraszamy!!!

Jolanta Matuszkiewicz

Dożynki Gminne

Tagi: ,

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.