Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Święto Plonów 2013

Święto Plonów 2013

źródło zdjęcia: Jolanta Matuszkiewicz

Wioska rycerska z pokazami walk rycerskich, staropolskie jadło, turniej gmin partnerskich, pokazy taneczne, występy zespołów śpiewaczych – to niektóre atrakcje przygotowane przez Ośrodek Kultury na tegoroczne dożynki, które w roku bieżącym odbędą się we wsi Leśniów Mały 24 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się polową mszą św. przy kapliczce wiejskiej. Następnie barwny korowód poprowadzony przez brać rycerską przemaszeruje na boisko, gdzie odbędzie się tradycyjny ceremoniał dożynkowy, podczas którego starostowie Dożynek przekażą symboliczny bochen chleba na ręce gospodarza gminy, burmistrza Czerwieńska, Piotra Iwanusa. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najpiękniejszą posesję. Po raz czternasty, rozegrany zostanie Turniej Gmin Partnerskich, w którym drużyny partnerskich sołectw zmagać sie będą w różnych, zabawnych konkurencjach; m.in.: „młócka”, czyli zbijanie balonów cepami, slalom ze snopkami, „sokole oko”, „zerwikaptur” i inne. Drużyny będą musiały również utworzyć nowe hasło programu, z którego finansowane jest całe przedsięwzięcie, a także stworzyć wieniec dożynkowy z dostarczonych przez organizatora materiałów. Nie zabraknie występów naszej uzdolnionej młodzieży oraz zespołów śpiewaczych i formacji artystycznych działających bardzo aktywnie w strukturach MGOK. Na zakończenie zaprosimy wszystkich do wspólnej zabawy plenerowej.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jolanta Matuszkiewicz

Dożynki Gminne

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

2 komentarze do artykułu “Święto Plonów 2013”

  1. mic

    I… kto odbierze z rąk Starostów bochen chleba ? Po raz kolejny BURMISTRZ – „dobry gospodar ” ?!
    Hucułki się uśmieją i ja też. 🙂

  2. mic

    W roli Gospodarza Dożynek chętnie widziałbym przedniego wożnicę i zarazem dobrego SOŁTYSA wsi Sycowice i Radnego gminy.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.