Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Piękne Życie

papiez 004

źródło zdjęcia: Cezary Woch

Jeśli Człowiek jest pełen wartości, kształtowany w duchu miłości do Najbliższych, Kraju swojego, to będzie dobrym Człowiekiem.
Nasz Ojciec Święty był i jest Autorytetem moralnym, duchowym. Umiał pochylić się nad Każdym Człowiekiem.
”NIE LĘKAJCIE SIĘ” Te słowa zapamiętałam. Na zawsze zostanie w Naszych sercach.
Łączył Wszystkich Ludzi, uczył miłości, szacunku i tolerancji.
Rozsypały się wyrazy
barwą, dźwiękiem
dodały sens życiu.
Poranki, noce,
upływały na kuli ziemskiej
w przestrzeni światła, cienia.
W uszach dźwięczały słowa
”NIE LĘKAJCIE SIĘ”
bez granic, bez obłudy
łączyły każde splecione ręce.
Te same usta mówiły ciepło
szukały zabłąkanej owieczki
niosły w swych dłoniach
szczególny żar, sercem zapisany.
Rozniecić płomień dobra, nadziei.
Umiałeś Ojcze Święty,
iść drogą wśród gór skalistych
iść drogą strumieni,
uczyłeś, zostawiałeś ślady.
Żyć pięknie, szlachetnie.
pochylić się nad każdym
rozpalić ogniska miłości
powrócić do polskich korzeni.

Anka Łęcka. Poetycka Grupa Eliksir

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

4 komentarze do artykułu “Piękne Życie”

 1. Anka

  Dziękuję,za udostępnienie Mojego skromnego wiersza.na stronie bardzo ciekawej,obrazującej historie Ludzi zapisane piękną kartą życia.
  Pozwolę sobie przytoczyć słowa Ojca Świętego,tak ważne w dzisiejszej rzeczywistości.Pan Cezary jest Człowiekiem czynu,który potrafi dzielić się swoją wiedzą,umiejętnościami.To się czuje,jak czytam kolejne strony.Jan Paweł II (Karol Wojtyła)”Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”Jakie to mądre, drogowskazy życia. Bardzo potrzebni są tacy Ludzie-jak Wasz Drodzy Mieszkańcy Pan Cezary,który przeczytałam tu pełni,zaszczytną funkcję Sołtysa-przepięknej miejscowości Sycowice i okolic.
  Niosę dla WAS, Drodzy Mieszkańcy słowa ;radości,szczęścia,wiary,która zawsze buduje Człowieka.Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem Anka Łęcka
  Cieszę się,ze Moja skromna twórczość,może tu zaistnieć wśród WAS Kochani.

 2. Weronika

  Dziękuję Ci za ten piękny artykuł.Będąc w szpitalu w tym ważnym dniu potrzebowałam właśnie takiego wsparcia.A teraz Ja do Ciebie chcę skierować z tego miejsca piękne słowa Jezusa ,które myślę,że są nam wszystkim w każdej życiowej sytuacji potrzebne.
  To dla Ciebie.
  …..”NIE LĘKAJ SIĘ,ponieważ jestem z Tobą.Usłysz jak mówię do Twego niespokojnego serca.Ucisz się proszę bez względu na to co się stanie,nie opuszczę Cię i nie porzuce.Niech to zapewnienie przeniknie Twój umysł i serce,aż wybuchniesz wielką Radością.Choćby waliła się
  ziemia i góry zapadły się w otchłań morza,nie masz powodu do strachu.Choć nie wiesz co wydarzy się jutro,możesz być absolutnie pewien ostatecznego celu swojej podróży.Przynieś mi swój niepokój,a w jego miejsce przyjmij Moją nieprzemijającą Miłość…….To piękne słowa Jezusa dla Ciebie i dla innych którzy cierpią.
  Bardzo proszę umieść je w komentarzach.Weronika

 3. Cezary

  Dziękuję obu Paniom za piękne teksty publikowane na sycowice.net. Warto zaznaczyć, że na co dzień obie mieszkają bardzo daleko, niemal na najdalszych krańcach Polski, a jednak znajdują i poświęcają swój czas na wzbogacenie naszej strony. Równocześnie zachęcam mieszkanki Sycowic do publikowania własnych przemyśleń. Zachęcam również do większej aktywności w życiu kulturalnym wsi, do kultywowania polskich tradycji, do brania udziału w konkursach na dekoracje czy palmę wielkanocną, dożynkowy wieniec czy najpiękniejszą posesję. Pomimo setek uczestników nas tam po prostu nie ma! Zachęcam do reaktywowania Koła Gospodyń Wiejskich które w dzisiejszych czasach ma zupełnie inne znaczenie i zadania niż dawniej. Sycowice to nasza wieś, nasza mała Ojczyzna i powinniśmy o nią dbać i o nią się troszczyć. Brak aktywności to ewidentne straty dla wszystkich. Przykład? „Załatwiłem” organizację dożynek gminnych w Sycowicach, miały się odbyć tu po raz pierwszy, ale na zebraniu organizacyjnym, dwie młode kobiety aktywne „inaczej” wykrzyczały, że one dożynek nie chcą…. . Nie to nie , dożynki będą jak co roku, ale nie u nas! Przykre to, a nawet bardzo przykre i zastanawiające… .

 4. Anka

  Droga Pani Weroniko,niosę dla Pani słowa pełne serdeczności,podziękowań.dla Mojej skromnej twórczości.Pięknie Pani ujmuje obszary życia,w których przebija się tyle wrażliwości serca.Chętnie tu zaglądam,czytam o Sycowicach,o Mieszkańcach.
  Macie tyle wspomnień,tak ważnych szczególnie dla Młodego Pokolenia.
  Pan Cezary, zachęca Mieszkanki Sycowic, do dzielenia się doświadczeniem.To procentuje zawsze.Wiele lat,uczyłam w liceum -na emeryturze znalazłam pracę w małej szkole,którą prowadzi Stowarzyszenie.Polubiłam to miejsce,dzieci,społeczność lokalną.Małymi krokami zbudowaliśmy Integrację Środowiska.Te formy,do których zachęca Państwa,Pan Sołtys.są bardzo potrzebne.Dla przykładu podam zorganizowanie warsztatów szacunku do tradycji kulturowej.Wzięły w nich udział przedstawicie kilku Pokoleń..Dziadkowie, opowiadali o dawnym sprzęcie,babcie o tradycji wypieków,Mamy, Ojcowie o ciągłości zachowań kultury ludowej we współczesnej gospodarce.Na wystawie zaprezentowano prace,,wyróżniono najlepszych.To były pierwsze sukcesy. Teraz w szerszym zakresie, połączone siły starszego Pokolenia z młodym-daje szczególną wartość w nauce wychowaniu,w szacunku do miejsca rodzimego.Warto coś więcej robić,rozszerzać granice miejscowości,zadbać o jej atrakcyjność.Dobro wraca ze zdwojoną siłą zawsze.To piękna, położona malowniczo miejscowość.Niech siłą zostania wartość czynu,słowa które połączone z WAMI, z Panem Sołtysem-dadzą WAM Kochani MIESZKAŃCY radość,satysfakcję,że można dojść do celu-by stworzyć Integrację Środowiska.Życzę WAM szczęścia, zgody i wiele pomysłów,,które już są ,tylko czekają na znak.Pozdrawiam serdecznie Anka Dodam jeden z Moich wierszy..Dobroć ,szacunek dla WASZEJ pracy-niech kołem się toczy,by Sycowice nabierały piękna.
  Siła – Anna Łęcka.Poetycka Grupa Eliksir.

  Pytasz, kiedy słowa wracają
  zapakowane w kolorowe papierki.,
  myśli same umykają,
  są słodkie jak cukierki.
  Chowają się, przytulone w sreberka,
  szeleszczą przy rozpakowywaniu,
  dotykiem swoim sięgają wyżyn,
  delikatnością wyznania cichego,
  wymykają się z rąk naszych.

  One płyną, jak żagle do portu.
  Słyszysz, siłę ich zrywu,
  biegu co dech zapiera.
  Jeszcze błądzą, nie wierzą,
  wątpliwości tyle w sobie mają…
  Nagle, ta mgła biała, jak mleko
  ustępuje słońcu, co drogą uczuć,
  czasem skrywanych, wypływa,
  siłę na zewnątrz wydobywa,
  uzbraja w słowa piękne…
  Bardzo dziękuję Panu Cezarowi za słowa skierowane do Mnie.Piękny blog,do którego chętnie wracam.

Komentarz wyraża opinie wyłącznie jego autora. Redakcja portalu sycowice.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skomentuj artykuł

Nasz serwis wykorzystuje pliki "cookie". W przypadku braku zgody prosimy opuœścić stronę lub zablokować możliwośœć zapisywania plików "cookie" w ustawieniach przeglądarki.